מהי תביעת תאונות אישיות תלמידים?

בהתאם לחוק חינוך חובה חייב כל מוסד חינוכי לרכוש פוליסת ביטוח תאונות אישיות שתכסה נזק גוף לכל תלמיד שחל עליו חוק חינוך חינם. בנוסף קיים כיסוי להורה שנפגע מהתאונה.

מתי תובעים?

כל תלמיד שרשום במוסד החינוכי שנגרמה לו נכות שהנה גבוהה מ- 5% רשאי לתבוע את הפוליסה. בנוסף, כי מי שנעדר מהמוסד עקב מצבו הרפואי בעקבות התאונה, נגרמו לו הוצאות עבור אמצעי עזר או טיפולים רפואיים [דרך כלל יש הגבלה של עד 10% מסך ההוצאה] או למשל הוצאות חילוץ – זכאי לתבוע.

האם מקרים קשים או יוצאי דופן גם ניתן לתבוע?

האם רצח או אונס [לא עלינו] ניתנים לתביעה במסגרת זו ? כן! כל מקרה ולא משנה מה חומרתו [פרט לנכות שנמוכה מ- 5%] יכול וכדאי שימצא את הזכויות שלו במסגרת הפוליסה.

האם נפילה של תלמיד בלילה ללא קשר לשעות פעילות המוסד ניתנת לתביעה ? כן! אין קשר לשעות הפעילות של המוסד וגם אם התלמיד נפגע בחו"ל או במגרש טניס או בברכה בשבת ניתן לתבוע.

מי לא יכול לתבוע?

הפוליסה קובעת שהמקרים הבאים לא מכוסים:

מחלה שאינה נובעת מהתאונה, תאונת דרכים/עבודה, רשלנות רפואית, מלחמה ופעולות איבה או מי שאינו חל עליו חוק לימוד חובה. כמובן שאין התביעה הנ"ל פוגעת בזכות לתבוע בגין פוליסות אחרות.

האם קיימת התיישנות?

כן! תביעה לחברת הביטוח תתיישן בחלוף 3 שנים מיום קרות מקרה הביטוח [התאונה]. לכן חייבים לפנות לעורך דין נזקי גוף בצפון שבקיא ומתמצא בתחום שיפעל להגיש תביעה בהקדם.

ליצירת קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

עורך דין נזקי גוף בחיפה
לנזק  גופני שנגרם לאדם ישנן פעמים רבות השלכות המורגשות היטב גם זמן רב לאחר שהטיפול בנפגע הסתיים ולאחר שהוא נחשב...
המשך קריאה
עורך דין תאונת עבודה מומלץ
עורכי דין לתאונות עבודה תאונת עבודה מוגדרת ככל פגיעה המתרחשת בתחום עבודתו של עובד שהינו שכיר. עם זאת, זהו לא...
המשך קריאה
עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין מומחה לביטוח לאומי המוסד לביטוח לאומי הוא הגורם הקשור למימוש זכויות לביטחון סוציאלי, זאת באמצעות קבלת קצבאות שונות....
המשך קריאה
כל מה שחשוב לדעת בנושא תאונות דרכים
מה מוגדר בחוק "תאונת דרכים" ? בהתאם לחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה – 1975 (להלן: "החוק") "תאונת דרכים" הנה...
המשך קריאה
ייפוי כוח מתמשך

המשך קריאה
מהי תביעת תאונות אישיות תלמידים?
בהתאם לחוק חינוך חובה חייב כל מוסד חינוכי לרכוש פוליסת ביטוח תאונות אישיות שתכסה נזק גוף לכל תלמיד שחל עליו...
המשך קריאה
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support