נהיגה בשכרות – האם היא מהווה חריג בפוליסה?

מה דעתכם? אם מבוטח נוהג בהיותו תחת השפעת משקאות משכרים וכתוצאה מכך גורם לתאונה ולנזקים לרכבו ולרכבים אחרים, האם יכולה חברת הביטוח לדחות את הכיסוי הביטוחי בטענה, כי הנוהג ברכב היה שיכור בניגוד לתנאי הפוליסה?

מה הדין?

קיימת פסיקה רחבה ורבה ביותר שעסקה בשאלה זו ואולם התשובה לכך היא שחברת הביטוח אינה רשאית לשלול כיסוי שכזה אבל במקרים חמורים ניתן להטיל אשם תורם חוזי על המבוטח, נסביר:

בע"א (ת"א) 1632/94 פוגריבצקי ולדימיר נ' מנורה חברה לביטוח בע"מ קבע בית המשפט המחוזי, כי חברת ביטוח לא יכולה לדחות כיסוי על רקע עובדה זו בלבד. בפסיקה נוספת ומאוחרת נקבע אפוא, כי אם לאותה נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים מתווספות עבירות נוספות [למשל נהיגה תחת השפעת סמים] ייתכן ויהיה מקום להסיר כיסוי או לכל הפחות להטיל אשם תורם חוזי (קרי שימוש בתנאי הפוליסה בחוסר תום לב היורד לשורש עילתה).

לימים בית המשפט העליון בעניין רע"א 2843/18 הכשרה נ' ישראל פוליקוב קבע, כי גם רשלנות רבתית לא מחריגה את הכיסוי וזאת גם אם המבוטח נהג ברשלנות רבתי.

מה עושים אם נתפשתם נוהגים תחת השפעת משקאות משכרים?

ראשית אנו ממליצים לעשות שימוש בנהג תורן כדי לשמור על גופכם ועל בריאותם של הסובבים. אבל ובמקרה כזה, פרט לעובדה שעליכם לשכור שירותיו של עו"ד מתחם התעבורה שיוכל לטפל בתיקה המשטרה שבוודאי יפתח נגדכם, תוכלו להיוועץ עם עו"ד בתחום הביטוח שיוכל, לפחות, לעזור לכם בהתנהלות מול חברת הביטוח ולוודא שלפחות בעניין זה תוכלו "לישון בשקט".

מדוע משרד עו"ד רועי לוי?

עו"ד רועי לוי עוסק בתחום הביטוח והנזיקין כבר 15 שנים והוא מכיר את הפסיקה ואת ההתנהלות אל מול חברות הביטוח בצורה מקיפה ומיטיבה. עו"ד רועי לוי יוכל לסייע לכם רבות להשגת הפיצוי ובמידת הצורך לנהל הליך מול חברת הביטוח עד להשגת הפיצוי כאמור.

נהיגה בשכרות – האם היא מהווה חריג בפוליסה?
ליצירת קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

ייפוי כוח מתמשך

המשך קריאה
מהי תביעת תאונות אישיות תלמידים?
בהתאם לחוק חינוך חובה חייב כל מוסד חינוכי לרכוש פוליסת ביטוח תאונות אישיות שתכסה נזק גוף לכל תלמיד שחל עליו...
המשך קריאה
מהי תאונת עבודה ומדוע כדאי להיוועץ עם עו"ד?
תאונה, מחלה או פגיעה גופנית או שכלית שנגרמה לעובד, בשל רשלנות המעסיק או הפרת חוק מצדו, בזמן העבודה או כתוצאה...
המשך קריאה
עורך דין נזקי רכוש
עורך דין לנזקי רכוש את תחום הנזיקין ניתן לחלק לשני חלקים עיקריים: נזקי גוף ונזקי רכוש. עורך דין נזיקין מתמחה...
המשך קריאה
עו"ד נזקי גוף
עורכי דין לנזקי גוף מקרים של תאונות כגון תאונות עבודה, מחלות עקב מקום עבודה, רשלנות רפואית לצד כל נזק גופני...
המשך קריאה
עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין מומחה לביטוח לאומי המוסד לביטוח לאומי הוא הגורם הקשור למימוש זכויות לביטחון סוציאלי, זאת באמצעות קבלת קצבאות שונות....
המשך קריאה
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support