נשיכת כלב

נשיכת כלב היא לא דבר של מה בכך! תשאלו את אלו שהרגישו את לסתות הכלבים ננעצות בהם.

בפקודת הנזיקין קבע המחוקק, כי כל נזק דרוש הוכחה של מעשה רשלני. אבל, במקרה של נשיכת כלב הניזוק לא צריך להוכיח רשלנות שכזו.

הבעלים של הכלב אחראי באופן כמעט מלא לכל נזק שיגרם לניזוק כתוצאה מנשיכת כלבו. לזה יש מספר חריגים:

סעיפי ההגנות העומדות לבעל הכלב שהזיק

לבעל הכלב עומדות מספר הגנות שאם יוכיח אותן, התביעה נגדו תידחה. אחת ההגנות הנה הגנת הסגת הגבול: במקרה שבו אותו אדם שננשך נכנס לשטח המקרקעין של הבעלים של הכלב, יכול ותעמוד לבעל הכלב שנשך הגנה.

הגנה נוספת – כאשר האדם שננשך תקף את הבעלים ו/או קרוביו ממעגל ראשון (בת זוג, הורים וילדים) והכלב עשה כן כדי להגן עליהם.

הגנה נוספת – כאשר אותו אדם שננשך על ידי הכלב התגרה בו [כאן תמיד נשאלת השאלה מה זה התגרה ? האם ליטוף פניו של הכלב או הוצאת כדור מפיו מהווה התגרות ? כמובן שכל מקרה לגופו ?]

האם יש רלוונטיות לשאלה האם הכלב מחוסן או לא?

כן. בהתאם לחוק להסדרת הפיקוח על כלבים, התשס"ג – 2002 מחייב החוק על מספר פעולות שעל בעל הכלב לעשות כאשר הוא מחזיק בביתו כלב [מכל סוג]:

לחסן, להניח שבב תת עורי, להחזיק ברישיון מתאים וכן לרשום את הכלב ברישום הווטרינרי ובנוסף להחזיק את הכלב ברצועה בעת טיול בחוץ.

כמובן שהפרה של אחת או יותר מהוראות אלו יכולה להטיל אחריות במקרה של נשיכה על הבעלים של הכלב ויהיה לו קשה לעשות שימוש בהגנות המפורטות דלעיל.

מה עושים במקרה של נשיכה?

ראשית יש לקבל את פרטיו המלאים של הבעלים וכן סוג הכלב. איסוף המסמכים והתמונות של מקום הנשיכה ובכלל זה תמונות של מוקדי הנשיכה ובתוספת מסמכים רפואיים.

דיווח למחלקה הווטרינרית ולמשטרה על ידי הגשת תלונה.

פניה לעורך דין שמתמחה בתביעות מהסוג דנן שיוכל להדריך וללוות אתכם עד שלב הפיצוי שמתחיל ממינוי של מומחה רפואי בתחום [אורתופדי/פלסטיקאי/נוירולוגי/נפשי] כדי לתמוך ולהוכיח נכות כתוצאה מהתאונה.

מדוע משרד רועי לוי

עו"ד רועי לוי עוסק בתחום הנזיקין כבר 15 שנים, מכיר, טיפל ומטפל גם כיום במקרים של נשיכת כלב ולכן הוא מלווה את המשפחה באופן אישי ובסבלנות רבה, מתוך הבנה, כי הטיפול בתביעות אלו הנו רגיש ודורש מיומנות ומקצועיות רבה.

נשיכת כלב
ליצירת קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

עורך דין תאונות דרכים מומלץ
עורך דין לענייני תאונות דרכים כמעט מידי יום מתרחשות ברחבי המדינה תאונות דרכים, החל מתאונות קלות דרך קשות ועד קטלניות....
המשך קריאה
עורך דין נזקי גוף בחיפה
לנזק  גופני שנגרם לאדם ישנן פעמים רבות השלכות המורגשות היטב גם זמן רב לאחר שהטיפול בנפגע הסתיים ולאחר שהוא נחשב...
המשך קריאה
עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין מומחה לביטוח לאומי המוסד לביטוח לאומי הוא הגורם הקשור למימוש זכויות לביטחון סוציאלי, זאת באמצעות קבלת קצבאות שונות....
המשך קריאה
עורך דין נזקי רכוש
עורך דין לנזקי רכוש את תחום הנזיקין ניתן לחלק לשני חלקים עיקריים: נזקי גוף ונזקי רכוש. עורך דין נזיקין מתמחה...
המשך קריאה
ייפוי כוח מתמשך

המשך קריאה
מהי תאונת עבודה ומדוע כדאי להיוועץ עם עו"ד?
תאונה, מחלה או פגיעה גופנית או שכלית שנגרמה לעובד, בשל רשלנות המעסיק או הפרת חוק מצדו, בזמן העבודה או כתוצאה...
המשך קריאה
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support